10 Танца

10 Tанца

В състезателната програма на десетте танца или комбинация, влизат всички стандартни и латиноамерикански танци:

Стандартни танци – поредност на изпълненията:

Аматьори

1. Валс
2. Танго
3. Венски Валс
4. Фокстрот / Слоуфокс
5. Куикстеп

Професионалисти

1. Валс
2. Танго
3. Фокстрот / Слоуфокс
4. Куикстеп
3. Венски Валс

Аатиноамерикански танци – поредност на изпълненията:

Аматьори

1. Самба
2. Ча-ча-ча
3. Румба
4. Пасодобле
5. Джайв

Професионалисти

1. Ча-ча-ча
2. Самба
3. Румба
4. Пасодобле
5. Джайв

Във всяка част от състезанието на танцьорите им се налага да сменят своите костюми от стандартни танци към латиноамерикански и обратно. Танцьорите които се състезават в тази категория /10 танца/, могат да се смятат универсални. Това е най-сложната дисциплина в спортните танци. На танцьорите в тази дисциплина, им е необходимо да отделят повече време за тренировки. Трябва да поддържат постоянен баланс в съчетанията.

На състезанията които включват десет танца или комбинация /каквото е държавното първенство/ е необходимо да поддържат добра физическа форма през цялото състезание.

 

Световни шампиони на десет танца – аматьори:

1998 Andrej Skufca – Katarina Venturini Slovenia
1999 Neilas Katinas – Anita Pocz Germany
2000 Peter Stokkebroe – Kristina Juel Denmark
2001 Marat Gimaev – Alina Bassiouk Russia
2002 Marat Gimaev – Alina Bassiouk Russia
2003 Marat Gimaev – Alina Bassiouk Russia
2004 Misa Cigoj – Anastasia Novozilova Slovenia
2005 Misa Cigoj – Anastasia Novozilova Slovenia
2006 Christoph Kies – Blanca Ribas Germany
2007 Christoph Kies – Blanca Ribas Germany
2008 Cristoph Kies – Blanca Ribas-Turon Germany

 

Световни шампиони на десет танца – професионалисти:

1980 David Sycamore – Denise Weavers Great Britain
1981 David Sycamore – Denise Weavers Great Britain
1982 (No Competition Held)
1983 David Sycamore – Denise Weavers Great Britain
1984 David Sycamore – Denise Weavers Great Britain
1985 David Sycamore – Denise Weavers Great Britain
1986 Great Britain
1987 Michael Hull – Patsy Hull-Krogull Germany
1988 Raymond – Gunn Myhrengen Norway
1989 Michael Hull – Patsy Hull-Krogull Germany
1990 Michael Hull – Patsy Hull-Krogull Germany
1991 Horst – Andrea Beer Germany
1992 Horst – Andrea Beer Germany
1993 Martin – Alison Lamb Great Britain
1994 Bo – Helle Loft Jensen Denmark
1995 Kim – Cecilie Rygel Norway
1996 Kim – Cecilie Rygel Norway
1997 Gary – Diana McDonald USA
1998 Michael Hull – Mirjam Zweijsen Germany
1999 Alain Doucet – Anik Jolicoeur Canada
2000 Alain Doucet – Anik Jolicoeur Canada
2001 Alain Doucet – Anik Jolicoeur Canada
2002 Alain Doucet – Anik Jolicoeur Canada
2003 Adam – Karen Reeve Iceland
2004 Alain Doucet – Anik Jolicoeur Canada
2005 Alessandro Garofolo – Annamaria Bassano Italy
2006 Stefano Fanasca – Michaela Battisti Italy
2007 Sergej Diemke – Katsiaryne Tsimafeyeva Germany
2008 Gherman Mustuc – Iveta Lukosiute USA
2009 Gherman Mustuc & Iveta Lukosiute USA
2010 Roman Myrkin and Natalia Biedniagina Ukraine
2011 Nikolai Pilipenchuk & Natalia Skorikova USA
2012 Eldar Dzhafarov & Anna Sazina Azerbaijan
2013 Steffen Zoglauer & Sandra Koperski Germany